FarmFacts Hungary Kft.

Így lesz a trágyázás igazán hatékony!

Mekkora az optimális tápanyagmennyiség, amit a földem igényel? Mikor érdemes trágyázni? Mennyi műtrágyára van szüksége valójában a növényeimnek?

Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket kell számtalanszor tisztáznunk gazdálkodóként, mielőtt döntést hozunk arról, hogy mennyi az a tápanyag mennyiség, ami éppen elegendő, - se több, se kevesebb - mint amennyire valójában szükségük van a növényeinknek a fejlődéshez.

De hogyan lehetünk biztosak abban, hogy mekkora az optimális mennyiség, amely megfelelő a környezetkímélő és gazdaságos tápanyag kijuttatásához?

A gazdálkodókat a precíziós adatok segíthetik ki ebben a kérdésben, szem előtt tartva a költségek optimalizálását és a környezeti hatások minimalizálását. Egy jól megválasztott precíziós gazdálkodási technológia nemcsak a gazdálkodók számára kínál új lehetőségeket, hanem hozzájárul a globális fenntarthatósági erőfeszítésekhez is, elősegítve egy hatékony és környezetbarát mezőgazdasági gyakorlat kialakítását.

A NEXT GreenSeeker,  egy aktív fényforrással rendelkező nitrogénszenzor, segít az optimális tápanyagutánpótlásban, csökkentve ezzel a környezeti terhelést. A megbízható mérések révén a gazdák képesek pontosan meghatározni, milyen mennyiségű műtrágya szükséges a növények optimális növekedéséhez. Ez nemcsak a termelékenységet növeli, hanem csökkenti a túlzott vegyszerhasználatot is, elősegítve a talaj és a vízkészletek védelmét.

A szenzorvezérelt trágyázás használatával a táblán belüli különbségek felismerésével és figyelembevételével történik a helyspecifikus tápanyagkijuttatás, amely egyszerre lesz precíziós, helyspecifikus, gazdaságos és környezetkímélő, mint ahogy ezen a rövid videófilmen is megnézheti. Ráadásul valós időben, már a táblán történő haladás közben felismeri a növényállomány vitalitásbeli és biomassza különbségeit. A szenzorok, melyek aktív fényforrással rendelkeznek, már a kismértékű eltéréseket is mindig megbízhatóan felismerik. 

A NEXT GreenSeeker a kapott információk alapján vezérli a kijuttatási eszközt, az Ön által választott stratégia, átlagmennyiség, minimum és maximum kijuttatási dózisok alapján.

A tápanyag-utánpótlás minősége tovább emelhető a NEXT GreenSeeker Map-Overlay funkció használatával. Ez azt jelenti, hogy a szenzoradatok feldolgozása mellett egy előre elkészített és a monitorra feltöltött faktor térkép segítségével a kijuttatni kívánt anyagmennyiség tovább pontosítható. Ez a faktor térkép (Map-Overlay) kiegészítő információkat nyújt a NEXT GreenSeeker számára a tábla adott pontjának termőképességéről. A TalkingFields alaptérkép egy nagyon jó megoldás Map-Overlay használatra. A szenzoradatok és a Map-Overlay együttes használata így teszi lehetővé a tápanyag utánpótlás optimális végrehajtását.

A NEXT GreenSeeker a munkamenet során NDVI térképet is készít, melyet fel lehet használni elemzésre, dokumentálásra is. Lehetőség van a nitrogénszenzort csak NDVI térkép készítésére használni, ebben az esetben anyagkijuttatás nem történik. Erre gyakori példa a repce őszi szkennelése és az így nyert NDVI térképből számítógépen kijuttatási (applikációs) térkép készíthető tavasszal.

Természetesen a NEXT GreenSeeker nitrogénszenzor és a NEXT Farming Pro szoftvercsomag egymással teljesen kompatibilis, így az adatok mindkét irányba átvihetők és használhatók.

Keressen minket a részletekkel kapcsolatban, ha Önnek is fontos, hogy minél kisebb mennyiséggel érjen el nagy hozamot!

Ein Traktor düngt eine Wiese mit einem Düngerstreuer und den NEXT Farming Green Seeker.
crossmenuchevron-down