Jó minőségű, megbízható információkkal és a megfelelő technikai háttérrel nagyon komoly versenyelőnyre tudunk szert tenni a többi gazdálkodóval szemben.
A leggyakoribb hibák a tápanyag-utánpótlásnál
Az elemzések és az adatok azt mutatják, hogy a tápanyag-utánpótlás egyenletes kijuttatás mellett az esetek 33 százalékában túlzott tápanyagellátást eredményez, ugyanakkor a tábla területének 42 százalékán tápanyaghiány alakul ki.
Ahhoz, hogy elkerüljük ezeket a problémákat és ezáltal a tápanyag-utánpótlás költségeit is csökkenteni tudjuk, olyan technológiát szükséges alkalmazni, amely támogatja a tápanyagok optimális kijuttatását.
Tápanyag-utánpótlás gazdaságosan és környezetkímélően
A tapasztalatok alapján ha a tápanyag-utánpótlást helyspecifikusan, a termelési potenciálnak megfelelően alkalmazzuk, akkor nemcsak az ideális hozamot tudjuk elérni, hanem egyben környezetkímélően és fenntartható módon gazdálkodunk.
Nitrogénszenzor használatával pénzt takarítunk meg, hiszen elkerüljük a felesleges műtrágya-kijuttatást és így összességében magasabb hozamot érünk el ugyanannyi nitrogén hatóanyag kijuttatása mellett.
A nitrátérzékeny területeken különösen előnyös a precíziós tápanyagpótlás használata, hiszen segítségével a növényállományt az egész táblában optimális szinten tudjuk ellátni tápanyaggal. Itt a nitrogénszenzor segít a határértékek betartásában is.
Milyen nitrogénszenzort használjak?
A GreenSeeker egy aktív fényforrással rendelkező nitrogénszenzor, amely éjjel-nappal segít az optimális tápanyag-utánpótlásban, legyen szó szilárd vagy folyékony műtrágyáról. A traktor elejére szerelt, hidraulikusan nyitható és csukható kereten 4 darab szenzor található. Nitrosol használata esetén a szenzorok a permetező szórókeretére is szerelhetők, ekkor 6 darab szenzor lesz használatban.
A GreenSeeker ISOBUS használatával kapcsolódik a monitorhoz, így nincs szükség további kijelző felszerelésére. A munkagépen lévő ISOBUS monitor felületén kényelmesen vezérelhető a nitrogénszenzor, amely valós időben, már a táblán történő haladás közben felismeri a növényállomány vitalitásbeli és biomassza különbségeit, és vezérli a műtrágyaszórót vagy a permetezőt.
Hogyan használjuk a GreenSeeker N-szenzort?
A GreenSeeker megbízható méréseket végez, amelyek révén a gazdálkodók képesek pontosan meghatározni, hogy milyen mennyiségű műtrágya szükséges a növényeik optimális növekedéséhez. Mindössze két feladatunk van a precíziós kijuttatásnál:
- A táblára kijuttatni kívánt átlagmennyiség megadása
- A kijuttatási stratégia kiválasztása
A GreenSeeker nitrogénszenzor használatának egyik nagy előnye, hogy pontosan a gazdálkodó szándékainak és elvárásának megfelelően juttatja ki a műtrágyát. Ha meghatároztuk a kívánt átlagmennyiséget, csak azt kell eldöntenünk, hogy az NDVI érték emelkedése a dózis emelkedését vagy csökkentését vonja maga után. Minden egyéb dolog a GreenSeeker feladata.
Milyen műtrágyaszóróval, permetezővel működik a GreenSeeker?
Az eszköz használható minden vezérelhető műtrágyaszóróval és vontatott vagy önjáró permetezővel. Amennyiben a műtrágyaszóró vagy permetező vezérlése ISOBUS kapcsolaton keresztül történik, úgy csak össze kell dugni a csatlakozókat. Amennyiben a kijuttató eszköz csak soros porton keresztül vezérelhető, úgy egy sApCo licenc és kábel szükséges.
Használja ki a következő előnyöket!
- A tápanyagokat és a növekedésszabályzókat optimalizálva, precíziós módon juttathatja ki termőföldjeire.
- Mindig a megfelelő kijuttatási stratégiával dolgozhat.
- Kevesebb költsége lesz.
- Környezetvédelmet támogató megoldást használhat.
- Éjjel-nappal, borús felhős időben is aktuális NDVI térképe van.
- Kompatibilis gyártmánytól függetlenül minden ISOBUS monitorral.
- Map-Overlay képesség
Legyen versenyképesebb a többieknél, érjen el jobb eredményeket, segítünk